FilmyKinematografiaSeriale

Ciekawe filmy typu thriller

Thriller to gatunek filmowy, który przedstawia historię niepokojącą i dziwną. Przykładem może być filmy o komisarzu do spraw zaginięć (np. „Czas pogardy”). Ale najlepsze są te zwierciadła, w których pojawi się jedna czwarta mroku i trzy czwarte chaotycznych scenek ze śmierciami na głowie i bez butów (np. “Pi”).

Thrillerami są także filmy o rzeczach takich jak “Mundo instabilis” lub “Extraño mundo”.

Najlepsze filmy thriller

Na tym świecie są tylko dwa rodzaje ludzi: ci, którzy kochają Netflix i ci, którzy potajemnie go nienawidzą. Pierwsza grupa uwielbia wszystko w serwisie – filmy, programy, a nawet reklamy. Druga grupa (która jest znacznie mniejsza) denerwuje się pozornie nieskończoną biblioteką treści Netflixa i woli obejrzeć film w kablówce lub pójść do lokalnego kina niezależnego. I chociaż nie jesteśmy tutaj, aby powiedzieć ci, po której stronie powinieneś być – pozostawiamy to twojemu sumieniu – możemy powiedzieć ci, jakie są najlepsze opcje filmowe w tym tygodniu:

  • „The Shining” (1980) z Jackiem Nicholsonem w roli głównej

  • „The Edge Of Seventeen” (2016) z Hailee Steinfeld w roli głównej

  • „The Haunting Of Hill House” Season 1 (2018) w roli głównej Michiel Huisman

Szkoły filmowe w Polsce

Poprzedni

Co zamiast Netflixa?

Następny
Jacek Dawiel
Cześć jestem Jacek. Na tym blogu dzielę się z wami informacjami dot. filmu, kina i kinematografii. Dołącz do naszej filmowej społecznośći.

Zobacz też: