Dom z papieru
Seriale

Dom z papieru – czy znasz jeden z najpopularniejszych seriali?

Dom z papieru można uznać za jeden z najpopularniejszych serialów hiszpańskich, ponieważ zdobył uznanie nie tylko na krajowym rynku, ale również międzynarodowym. Także w Polsce nie brakuje fanów Profesora oraz jego szajki. O czym zatem jest ten serial? Czy faktycznie jest wart obejrzenia? Przeczytaj i oceń sam!

Dom z papieru – o czym jest serial?

Dom z papieru to hiszpański serial sensacyjno-kryminalny, który był tworzony w latach 2017–2021. Jego fabuła skupia się na ośmioro zamaskowanych przestępcach, którzy napadają na hiszpańską mennicę narodową, skąd zamierzają zrabować niemal dwa i pół miliarda euro.  Mózgiem całej operacji jest tajemniczy

Profesor, który wcześniej przez kilka miesięcy przygotowywał specjalistów z różnych dziedzin do napadu stulecia. Uczestnicy skoku nie znają swoich prawdziwych imion i ze względów bezpieczeństwa zwracają się do siebie, używając pseudonimów zaczerpniętych od nazw światowych miast. Gdy dochodzi do realizacji planu, ludzie Profesora zajmują obiekt i biorą zakładników.

Negocjacje z policją prowadzi sam Profesor, który myśli, że ułożył perfekcyjny plan. Niestety nie wszystko przebiega tak, jak oczekiwał, więc w wielu sytuacjach jego banda musi radzić sobie sama. Jak zatem skończy się skok stulecia? Trzeba to koniecznie zobaczyć!

Dom z papieru – czy warto zobaczyć?

Dom z papieru to zdecydowanie jeden z lepszych serialów i zarazem bardzo oryginalnych, bo choć widzieliśmy wiele produkcji poświęconych napadom, to ten nie ma sobie równych. Widzimy tutaj bardzo dobrze dopracowaną fabułę, która wciąga od pierwszego odcinka i sprawia, że chcemy oglądać więcej i więcej. Oczywiście nie zabrakło tutaj też innego głębszego dna, ponieważ serial pokazuje opór i bunt wobec władzy, rządu i osób sterujących światem. Oglądając zatem Dom z papieru, możemy poczuć jakąś solidarność z grupą Profesora, która pomimo tego, że występuje w roli czarnych charakterów, to ma też dobre serca.

Dom z papieru – ile ma odcinków?

Serial został tak dobrze przyjęty, że doczekał się aż 5 sezonów. Pierwszy ma 13 odcinków, zaś drugi 9 odcinków i akcja obu sezonów rozgrywa się w serialowej hiszpańskiej mennicy narodowej. Sezon trzeci i sezon czwarty mają po 8 odcinków i tutaj akcja przenosi się do zupełnie innego miejsca – serialowego banku Hiszpanii. Sezon piąty, czyli finałowy ma w sumie 10 odcinków, ale był emitowany w dwóch częściach. Dziś wszystkie można obejrzeć razem, ponieważ premiera już dawno za nami.

Dom z papieru – gdzie obejrzeć?

Początkowo Dom z papieru był emitowany na hiszpańskim kanale Antena 3. Jednak jego popularność stała się tak duża, że szybko pojawił się także na platformie Netflixa i można go tutaj obejrzeć w całości. Oczywiście powody do radości mają osoby, które korzystają z tej platformy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by dołączyć do rodziny Netflixa, zwłaszcza że na nowych klientów czekają ciekawe oferty.

 

Najlepsze polskie seriale

Poprzedni

Szybcy i wściekli powracają do kin!

Następny

Zobacz też: