Gambit Królowej
Filmy

Gambit królowej – czy widziałeś hit Netflixa?

Choć od premiery Gambit królowej minęło już sporo czasu, to widać, że nadal nie brakuje osób, które nie miały okazji go obejrzeć? Ty również się do nich zaliczasz? Zatem nie czekaj, tylko koniecznie nadrób zaległości!

Gambit królowej – o czym jest serial?

Gambit królowej to miniserial stworzony przez Scotta Franka i Allana Scotta, który został oparty na powieści pod tym samym tytułem z 1983, autorstwa  Waltera Tevisa. Jego akcja rozgrywa się w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku, przedstawiając historię młodej Beth Harmon, która po udziale w tragicznym wypadku trafia do prowadzonego w stanie Kentucky sierocińca. Tam dziewczynka odkrywa w sobie niezwykły talent do szachów i wspierana przez mentora Pana Shaibela zaczyna odnosić coraz większe sukcesy, eliminując kolejnych przeciwników. Rosnąca presja sprawia, że sama satysfakcja z wygranej nie wystarcza Beth i coraz częściej sięga po leki uspokajające, uzależniając się od nich. Jak skończy się jej historia? Jak potoczą się losy Beth? Tego dowiesz się oglądając serial i serdecznie Cię do tego zachęcam, ponieważ jest jedyny w swoim rodzaju!

Gambit królowej – kiedy miał premierę?

Gambit królowej zadebiutował na Netflixie 23 października 2020 roku i trzeba przyznać, że z miejsca stał się hitem. Recenzenci na całym świecie rozpływali się nie tylko nad samą fabułą, ale również nad dobrą grą aktorów, zwłaszcza Any Taylor-Joy, czyli odtwórczyni głównej roli. Wielu oczekiwało kontynuacji serialu, ale niestety nic na to się nie zanosi, ponieważ historia Beth została dobrze zamknięta w 7 odcinkach. Jeśli chciałbyś je obejrzeć, to na pewno powinieneś skierować się na platformę Netflixa.

Oferty pracy dla statysty – gdzie szukać?

Poprzedni

Praca na planie filmowym – ile można zarobić?

Następny

Zobacz też: