Kinematografia

Kim jest kaskader w filmie?

Odpowiedź brzmi: kaskader jest bardzo ważną częścią przemysłu filmowego. Kaskader to ktoś, kto wykonuje niebezpieczne i ekscytujące sceny dla aktorów podczas sesji filmowych, takie jak pościgi samochodowe czy wybuchy. Kaskaderzy są specjalnie szkoleni do wykonywania tego rodzaju pracy, ale każdy może nim zostać, jeśli ma umiejętności i chęci!

Jak zostać kaskaderem?

Wystarczy dokonać kilku prostych kroków. Po pierwsze, naucz się wiedzieć o co chodzi. Nie znaczy to, że musisz być jakimś ekspertem od marketingu czy psychologii, ale przynajmniej powinieneś wiedzieć co to jest i dlaczego wydaje Ci się to takie ważne. Drugi krok – określ swoje umiejętności i nabywaj je! Możesz na przykład pisać fanfictiony lub robić cosplayy albo tworzyć cosplayowe filmy amatorskie (nawet jeśli Ci się wydaje, że ich nikt nigdy nie będzie obejrzał). Wymagane jest też czasami po prostu podjąc równorzędny ruch (@lahar) i pracować na swoim profilu (#centralparkwwsantana).

Rekwizyty do filmów – skąd się bierze?

Poprzedni

Czy warto zostać aktorem?

Następny
Jacek Dawiel
Cześć jestem Jacek. Na tym blogu dzielę się z wami informacjami dot. filmu, kina i kinematografii. Dołącz do naszej filmowej społecznośći.

Zobacz też: