Najlepsze polskie seriale
Seriale

Najlepsze polskie seriale

Najlepsze polskie seriale? Proszę bardzo! Polscy producenci mają na swoim koncie nie tylko wiele filmów, ale również seriali. Tylko które z nich cieszą się największym powodzeniem? Jakie są najlepsze polskie seriale? Poznaj moją top 5!

Wataha

Jednym z lepszych seriali, jakie pojawiły się w polskich propozycjach, jest Wataha. To serial, który rozgrywa się w Bieszczadach – miejscu pełnym magii, ale również bardzo niebezpiecznym. Wataha stoi na straży wschodniej granicy Polski, gdzie przemycani są nie tylko ludzie, ale również broń i narkotyki. Podczas zamachy bombowego giną praktycznie wszyscy oficerowie jednostki straży granicznej. Tylko jeden z nich ocalał – kapitan Wiktor Rebrow, który traci ukochaną kobietę oraz swoich przyjaciół. Teraz próbuje dojść prawdy i poznać sprawcę zamachu, ale nie będzie to takie proste, jak by się mogło wydawać. Serial doczekał się aż trzech sezonów, a jego premiera była w 2014 roku.

Szadź

Na bardzo dobrym poziomie jest również Szadź, czyli serial kryminalny, który swoją premierę miał w 2020 roku. W rolach głównych zobaczymy tutaj Macieja Stuhra oraz Agnieszkę Popławską, ale nie zabrakło też innych naprawdę dobrych aktorów. Serial doczekał się aż trzech sezonów i jego fabuła skupia się na historii seryjnego mordercy oraz podążającej jego tropem komisarz policji. Co ciekawe, w tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, ale przede wszystkim motyw jego działania, ponieważ wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny. Jaki finał będzie miała ta historia? Tego warto dowiedzieć się osobiście, ponieważ serial naprawdę jest dobry.

Pitbull

Pitbull to serial, który nie tylko mi przypadł do gustu, ale również wielu Polakom, ponieważ znajduje się na pierwszym miejscu rankingu Filmweb. To serial sensacyjny, którego akcja została osadzona w realiach współczesnej Warszawy. Wątek całego serialu obraca się wokół spraw kryminalnych, które zostały zaczerpnięte z życia i przedstawia warszawskich policjantów wydziału zabójstw, którzy zmagają się nie tylko z problemami, ale również ze stołeczną przestępczością. Serial doczekał się aż trzech sezonów, w sumie 31 odcinków, które były emitowane od 15 grudnia 2005 roku do 22 czerwca 2008 roku.

Belfer

Belfer to kolejny serial z udziałem Macieja Stuhra, który zasługuje na uwagę. To typowy kryminał, który miał swoją premierę w 2016 roku. Fabuła Belfra dotyczy morderstwa młodej kobiety, którą popełniono w miasteczku Dobrowice. W tym czasie do Dobrowic przybywa Paweł Zawadzki, nauczyciel języka polskiego, który postanowił podjąć pracę na prowincji. Zaintrygowany sprawą śmierci dziewczyna, zaczyna własne śledztwo i choć wszyscy mieszkańcy miasteczka się znają, to nie chcą rozmawiać z przyjezdnym.

Kruk

Moją top 5 zamyka Kruk, czyli thriller, który również doczekał się trzech sezonów. Premiera Kruka była w 2018 roku, a w roli głównego bohatera zobaczymy Michała Żurawskiego. To właśnie on wciela się w postać komisarza Adama Kruka, który powraca do swojego rodzinnego miasta i ma zająć się sprawą porwania jedenastoletniego chłopca. Akcja rozgrywa się na Podlasiu i główny bohater nie tylko będzie musiał zmierzyć się ze sprawą porwanego chłopca, ale również z mroczną stroną swojej przeszłości.

Skład ekipy filmowej – kto pracuje na planie zdjęciowym?

Poprzedni

Dom z papieru – czy znasz jeden z najpopularniejszych seriali?

Następny

Zobacz też: