Seriale

Squid Game – serial Netflixa, który zyskał popularność na całym świecie

„Squid Game” to południowokoreański serial telewizyjny w reżyserii Hwang Dong-hyuk, który miał swoją premierę na platformie Netflix 17 września 2021 roku. To jeden z hitów kilku ostatnich lat i mówi się nawet, że właściciele serwisu nie oczekiwali takiego sukcesu.

Produkcja z miejsca trafiła na szczyt listy najchętniej oglądanych seriali i to na całym świecie. O czym dokładnie jest „Squid Game”? Co warto wiedzieć o tym serialu? Odpowiadamy!

Squid Game

Fabuła „Squid Game”

Serial przedstawia historię ludzi, którzy nie najlepiej radzą sobie w życiu i mają poważne problemy finansowe. Wśród tych osób jest także Seong Gi-hun, główny bohater, który mieszka ze schorowaną matką wymagającą kosztownego leczenia i pragnie wspierać finansowo córkę mieszkającą z jego byłą żoną. Problem w tym, że Seong Gi-hun jest bardzo zadłużony, a jego problem pogłębia uzależnienie od hazardu.

Pewnego dnia Gi-hun otrzymuje od nieznajomego mężczyzny zaproszenie do wzięcia udziału w grze, w której można wygrać sporą sumę pieniędzy, co z pewnością rozwiązałoby jego problemy. W desperacji Seong Gi-hun przyjmuje zaproszenie i wraz z 455 innymi graczami trafia w zupełnie nieznane miejsce.

Tam wszyscy dowiadują się, że będą  musieli wykonywać zadania oparte na popularnych zabawach dla dzieci, a ten, kto wytrwa do końca zmagań i przezwycięży wszystkie wyzwania, zdobędzie główną wygraną. Niestety uczestnicy zabawy nie wiedzą, że jest to bardzo niebezpieczna gra, ponieważ ceną za niepowodzenie jest śmierć.

Squid Game

Skąd tak duża popularność serialu „Squid Game”?

Sukces Squid Game może wynikać z wielu różnych czynników, ale jednym z ważniejszych pozostaje to, że mamy do czynienia z zupełnie nową produkcją, która nie została oparta na żadnym istniejącym pomyśleć lub koncepcji. „Squid Game” zatem przynosi nam coś zupełnie innego, ale zarazem bardzo znanego i przyziemnego.

Ludzkie dramaty, dziecięce gry, które zna wielu z nas. Główną siłą napędową produkcji jest jednak pokazanie ludzkich postaw w określonych sytuacjach, czy to, co zwyczajni ludzie są w stanie zrobić dla zwycięstwa i dla pieniędzy. Dlatego każdy, kto zacznie oglądać pierwszy odcinek, nie może doczekać się kolejnego, bo „Squid Game” naprawdę wciąga.

Czy będzie kontynuacja „Squid Game”?

Przypomnijmy, że pierwszy sezon serialu składa się z dziewięciu odcinków i są one dostępne na platformie Netflixa w języku polskim, więc jeśli ktoś jeszcze nie zdążyć obejrzeć tego niezwykłego serialu, to ma okazję wszystko nadrobić. Tych, co mają go już dawno za sobą pewnie zastanawia, czy będzie drugi sezon. Czy faktycznie możemy doczekać się kontynuacji skoro premiera pierwszego sezonu była już dość dawno?

Okazuje się, że tak! Netflix wysłuchał fanów i zapadła decyzja o nakręceniu nowych odcinków. Niestety na kontynuację serialu trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, bo zdjęcia do nowych odcinków rozpoczną się w 2023 roku, a światowa data premiery została wyznaczona na 2024 rok. Mimo wszystko warto poczekać, ponieważ na pewno znów będziemy mogli liczyć na dużo dobrej zabawy.

Czy warto zostać aktorem?

Poprzedni

Oferty pracy dla statysty – gdzie szukać?

Następny

Zobacz też: