szybcy i wściekli
Filmy

Szybcy i wściekli powracają do kin!

Jesteś fanem serii Szybcy i wściekli? Zatem zainteresuje Cię to, że w 2023 roku Vin Diesel z resztą ekipy powraca do kin. Kiedy będzie premiera Szybkich i wściekłych 10? O czym będzie ta część serii? Tego dowiesz się z poniższego tekstu, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Fast and Fourious 10 – kilka faktów

Szybcy i wściekli to cykl filmów akcji, których fabuła koncentruje się wokół nielegalnych wyścigów samochodowych, napadów oraz szpiegostwa. Kluczową postacią serii jest Dominic Toretto, w którego rolę wciela się Vin Diesiel. Na przestrzeni lat seria przeszła gruntowną metamorfozę, ponieważ trzy pierwsze filmy zrealizowane w latach 2001-2006 skupiały się głównie wokół ulicznych wyścigów. Jednak z kolejnymi odsłonami fabuła widowisk zaczęła się zmieniać i nabierać nieco więcej rozmachu.

Przygody bohaterów zaczęły rozgrywać się w coraz ciekawszych sceneriach, a czarnymi charakterami stali się kryminalni bossowie, terroryści, czy najemnicy. Rosnąca popularność Szybkich i wściekłych sprawiła, że na ekrany kin trafiały coraz nowsze produkcje i tak doczekaliśmy się też Fast X lub po prostu Szybkich i wściekłych 10.

Szybcy i wściekli 10 – o czym będzie?

Szybcy i wściekli 10 lub Fast X to sequel filmu Szybcy i wściekli 9 (2021 rok) oraz jedenastym pełnometrażowym filmem z Serii Szybcy i wściekli. W głównych rolach zobaczymy Vin Diesela, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibsona, czy Jordana Brewstera. Fabuła Fast X po raz kolejny skupia się na tym, że Toretto ze swoją rodziną muszą stawić czoła niebezpiecznemu przeciwnikowi. Jednak ten jest najgorszy, z jakim  kiedykolwiek mieli do czynienia, ponieważ napędza go determinacja oraz krwawa zemsta.

Dlatego dąży do tego, by rozbić rodzinę i zniszczyć wszystko i wszystkich, których Dom kocha, na zawsze. Fast X nawiązuje do Fast Five z 2011 roku, ponieważ to właśnie w tej części Toretto i jego ekipa pokonali  nikczemnego brazylijskiego bossa narkotykowego Hernana Reyesa. Nie wiedzieli jednak, że świadkiem tego był syn Reyesa, Dante, który spędził ostatnie lata na opracowywaniu plany, dzięki któremu będzie mógł pomścić ojca.

Spisek Dantego rozproszy rodzinę Toretto po całym świecie, ale gdy Dom odkryje, że jego syn jest celem zemsty Dantego, to wszystko się zmieni i stara ekipa stanie do walki.

Szybcy i wściekli 10 – kiedy premiera?

Światowa premiera Szybcy i wściekli 10 zaplanowana jest na 17 maja 2023 roku. Z kolei na polskim ekranie film będzie można już oglądać od 19 maja, więc powoli można planować sobie seans w ulubionym kinie.

Dom z papieru – czy znasz jeden z najpopularniejszych seriali?

Poprzedni

Zobacz też: