Tureckie seriale
Seriale

Tureckie seriale – Top 5 najlepszych seriali tureckich

Tureckie seriale już od kilku lat podbijają serca Polaków i widać, że często są chętniej wybierane, niż brazylijskie seriale. Może to dlatego, że pokazują nam zupełnie inną kulturę, krajobrazy, czy nawet kulturę tego niezwykle pięknego kraju.

Do tej pory wyszło już wiele produkcji, a część z nich mogliśmy oglądać w Polsce. Jednak jak zawsze jest kilka tytułów, które wywarło na nas największe wrażenie i pojawiają się w zestawieniu najczęściej oglądanych seriali. O jakich zatem tytułach mowa?

Jakie seriale tureckie cieszą się największą popularnością? Poniżej przedstawiamy top 5, więc koniecznie się z nimi zapoznaj!

Tureckie seriale – Zapukaj do moich drzwi

Polscy internauci uznali, że jednym z najlepszych serialów tureckich jest „Zapukaj do moich drzwi”. To komedia romantyczna z Hande Erçel i Keremem Bürsinem w rolach głównych. Fabuła skupia się na postaciach, które pochodzą z różnych warstw społecznych. Eda jest z mniej zamożnej rodziny i wiąże wszystkie swoje nadzieje z nauką.

Serkan to uznany architekt, który ma też bardzo bogatą rodzinę. Kobieta traci przez niego międzynarodowe stypendium edukacyjn i postanawia się z nim skonfrontować. Serkan Bolat oferuje Edzie przywrócenie stypendium, jeśli będzie udawać jego narzeczoną przez dwa miesiące i choć Eda początkowo odrzuca ofertę mężczyzny, ponieważ go nienawidzi, jest zmuszona ją przyjąć.

Udając zaręczonych, Serkan i Eda zaczynają przeżywać namiętny, pełen wyzwań romans, który ma swoje wzloty i upadki.

Tureckie seriale – Wymarzona miłość

Innym, ale również bardzo popularnym serialem jest “Wymarzona miłość”. To także komedia romantyczna, która może rozbawić do łez, a czasami nawet wzruszyć. W głównych rolach zobaczymy tutaj Demet Özdemir oraz Cana Yamana. Fabuła serialu skupia się na pięknej i młodej dziewczynie Sanem, która pragnie zostać pisarką i zamieszkać na Galapagos. Na razie jednak dorywczo pracuje w sklepiku ojca i pisze pamiętnik.

Jednak, gdy rodzice sugerują, że powinna wyjść za mąż, bo mają dla niej stosownego kandydata, Sanem postanawia rozpocząć karierę w korporacyjnej agencji reklamowej. Tam poznaje syna szefa – fotografa i podróżnika Cana, który ma rządzić firmą. Młodszy syn Aziza, Emre, czuje się zlekceważony przez ojca i postanawia pozbyć się Cana. Dlatego planuje intrygę, w którą wplątuje też nieświadomą Sanem.

Tureckie seriale – Sezon na miłość

W naszym zestawieniu nie mogło też zabraknąć „Sezonu na miłość”, czyli serialu, który był emitowany na TV Puls. Choć serial cieszył się bardzo dużą popularnością, to niestety stacja zdecydowała się na emisję pierwszego sezonu, ale drugi pojawił się bardzo szybko z napisami, więc każdy, kto nie zna tureckiego, mógł dokończyć oglądanie w języku polskim.

W tym serialu w roli głównej można zobaczyć Özge Gürel i wokół jej bohaterki kręci się fabuła. Öykü chce zostać najlepszą projektantką mody na świecie. Podkochuje się w bracie swojej koleżanki Mete, ale ten traktuje ją jak przyjaciółkę i w dodatku ma dziewczynę.

W jej życiu niespodziewanie pojawia się przyjaciel Mete – Ayaz, który jest synem topowej projektantki mody. Przez zbieg okoliczności zostają parą, ale matka Ayaza, Önem, od początku nie akceptuje wybranki syna i stara się ich rozdzielić poprzez różne intrygi. Z czasem Mete uświadamia sobie, że także kocha Öykü, którą wcześniej odrzucił i staje do rywalizacji z Ayazem.

Wieczna miłość

Serca Polaków zdobył również serial „Wieczna miłość”. To melodramat, w którym w głównych rolach zobaczymy Neslihan Atagül Doğulu oraz Buraka Özçivita. Fabuła serialu toczy się w Stabule i opowiada o miłości Nihan oraz Kemala – osób z dwóch różnych klas społecznych.

Kemal pochodzi z biedniejszej rodziny, która dodatkowo pokłada w nim wielkie nadzieje, on jednak nie wierzy w cuda. Nihan urodziła się w bogatej rodzinie, ale nigdy nie czuła się częścią bogatego świata.

Pewnego dnia zakochuje się w Kemalu, ale życie nie pozwala na ten związek. Kemal zostaje wysłany do innego miasta, a Nihan staje przed trudnym wyborem. 5 lat później Kemal wraca do swojego rodzinnego miasta jako człowiek sukcesu, a jego ścieżki ponownie przecinają się z Nihan.

Tylko z tobą

Naszą top 5 zamyka serial „Tylko z tobą”, dramat, w którym główne role zagrali Tolgahan Sayışman oraz Amine Gülşe. Serial opowiada historię młodego i bogatego biznesmena ze Stambułu – Yiğita Kozana, który ma wszystko, ale nigdy nie wierzył w miłość.

Poślubił córkę ciotki, której nie kocha i ma z nią syna. Kiedy Yigit  podejmuje decyzję o rozwodzie, jego żona ulega wypadkowi i zapada w trzyletnią śpiączkę. Lekarze nie dają nadziei na przebudzenie İclal, dlatego Yiğit mówi synowi, że jego matka nie żyje.

W jego życiu pojawia się niedługo młoda, piękna i niewinna Nur. Yigit zakochuje się w niej, ale ukrywa fakt, że jego małżonka jest w śpiączce. Nur nieświadoma sytuacji zgadza się wyjść za Yiğita. Jednak w dniu ich ślub İclal się budzi, a Nur poznaje prawdę i zaczyna się właściwa historia…

 

Ile kosztuje korzystanie z CDA Premium?

Poprzedni

Skład ekipy filmowej – kto pracuje na planie zdjęciowym?

Następny

Zobacz też: